A - tým - Preview

PREVIEW | David Mikula: Nesmíme v defenzivě podcenit jediný míč!

Zápas sezóny se blíží. V neděli od 17:00 hodin se pardubičtí fotbalisté představí proti Příbrami před domácím publikem v CFIG Areně. Domů si Pardubáci přivezli nadějný náskok dvou gólů. Asistent hlavního trenéra David Mikula v našem předzápasovém preview hovořil třeba o tom, jak důležitá bude ve druhém barážovém utkání koncentrace.

První zápas baráže odehráli Pardubáci Na Litavce, kde i díky dílu štěstěny zvítězili červenobílí 2:0. Asistent hlavního trenéra David Mikula si je vědom toho, že do odvety mají Pardubice nadějný náskok dvou branek: „Čtvrteční duel v Příbrami nám ukázal, že barážový dvojzápas nebude nic jednoduchého. S tím jsme ale počítali. Důležitý je pro nás výsledek. Chtěli jsme to uhrát s nulou vzadu, což se povedlo. Do odvety jsme si přivezli velmi dobrý dvougólový náskok.“

Naposledy se Pardubice utkaly s Příbramí v lednu tohoto roku. V rámci přípravného utkání si hráči okolo trenérské dvojice Kováč – Mikula se Středočechy poradili poměrem 3:0. David Mikula říká, že pardubický celek byl na soupeře i tentokrát dobře připraven: „Myslím si, že nás Příbram ničím nepřekvapila. Měli jsme je poměrně dost nastudované. Viděli jsme několik jejich zápasů. Věděli jsme, že se budou hodně opírat o Wágnera, vedle kterého je nebezpečný Zeronik. I to rozestavení, ve kterém hráli, jsme předpokládali.“

Pardubičtí vstoupili do barážového dvojzápasu velice nadějně. Trenérský štáb si ale moc dobře uvědomuje, že liga ještě není definitivně zachráněna. „Je to pořád poločas. Do domácí odvety je ale výsledek 2:0 velice dobrý. Budeme hrát před plným stadionem, přesto nesmíme nic podcenit. I v Příbrami nám pomohlo štěstí. Do zápasu půjdeme s tím, že začínáme za stavu 0:0. Pro nás se nic nemění, chceme doma vyhrát,“ hlásí Mikula.

Dvoubrankový náskok budou chtít hráči z města perníku uhájit v neděli od 17:00 hodin v CFIG Areně. O tom, co bude potřeba v nedělním duelu předvést, má asistent pardubického kouče jasno: „Musíme pokračovat v tom, co chceme hrát. To, na čem celou dobu stavíme. Chceme být pracovití, agresivní a pořád být nároční. Po celý zápas nesmíme podcenit v defenzívě jediný míč. Věřím, že nás naši fanoušci znovu poženou a podaří se nám utkání zvládnout.“

Autor článku: Kazimír Svoboda